Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W elbląskim Ratuszu osobiście załatwimy tylko dwie sprawy. Reszta prowadzona jest wyłącznie online

Urząd Miasta w Elblągu. Fot. Radio Olsztyn

Od dziś rejestracja nowo narodzonych dzieci w elbląskim Urzędzie Miasta będzie prowadzona wyłącznie on-line, za pomocą platformy ePUAP lub mailowo. W jakich sprawach należy zgłaszać się osobiście?

Osobiście należy się zgłaszać do urzędu tylko w dwóch sprawach – po odbiór dowodu osobistego, po wcześniejszym umówieniu przez telefon i aby zarejestrować zgon. W tym przypadku do budynku Urzędu Stanu Cywilnego będzie mogła wejść tylko jedna osoba, dokonująca zgłoszenia.

Urząd Miejski pracuje zdalnie. Można w nim załatwić niemal wszystkie sprawy bez wychodzenia z domu, ich wachlarz jest szeroki. W razie wątpliwości można dzwonić

– uspokaja Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Wnioski i dokumenty można przesyłać przez internet lub pocztą. Albo wrzucać je w kopercie do skrzynki podawczej  w holu budynku głównego Urzędu Miejskiego.
Do budynków Urzędu Miejskiego w Elblągu wpuszczani są jedynie jego pracownicy, po okazaniu identyfikatora. Kasa miejska w gmachu przy ul. Łączności jest zamkniętą, opłaty za podatki i inne należności należy uiszczać na podane konta bankowe lub w kasach banku PKO BP, w którym urząd ma umowę.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, mail, online, Joanna Urbaniak, urząd miasta, EPUAP
Brakuje środków ochrony dla opiekunek z elbląskiego PCK. „Panie z narażeniem życia chodzą do podopiecznych”

Elbląski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża ma pod opieką około 300 osób niepełnosprawnych, obłożnie chorych i w starszym wieku. Codziennie zajmuje się nimi ponad 70 opiekunek PCK....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV