Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu wycinają stare drzewa, by móc posadzić nowe. Trwa akcja odnawiania drzewostanu w Parku Planty

Fot. fotolia.pl

W Parku Planty w centrum Elbląga trwa wycinka drzew. To planowana akcja odnawiania drzewostanu. Park jest jeszcze poniemiecki, a niektóre drzewa były chore lub bardzo zniszczone. Zagrażały nie tylko spacerującym tam przechodniom, ale też ekosystemowi parku – jak tłumaczą specjaliści.

To cięcia sanitarne, w każdym przypadku potwierdzone zgodą urzędu miasta – tłumaczy Leon Budzisiak, dyrektor Zieleni Miejskiej w Elblągu. Nie ma jednak zmartwienia, w miejsce wyciętych posadzone zostaną nowe drzewa. Nie będą to brzozy, klony czy topole, a szlachetne gatunki jak wiśnie, jarzęby czy platany.

Zasadą przy odtwarzaniu drzewostanu jest sadzenie trzech drzewek za jedno usunięte. Dodajmy, w Elblągu sadzone są tylko wybrane gatunki drzew. Są to odmiany, które dobrze radzą sobie w miejskich warunkach. I są bezpieczne po wyrośnięciu, np. przy silnych wiatrach nie tracą łatwo konarów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drzewa, wycinka, Park Planty
Leśnicy przestrzegają: wycinka choinki z lasów może być ogromną stratą dla środowiska

Do wigilii jeszcze kilka dni. To dobry czas, by kupić choinkę. Kupić a nie wyciąć np. w lesie, bo to jest nielegalne - przypominają leśnicy. Taka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV