Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśnicy przestrzegają: wycinka choinki z lasów może być ogromną stratą dla środowiska

Fot. Łukasz Węglewski

Do wigilii jeszcze kilka dni. To dobry czas, by kupić choinkę. Kupić a nie wyciąć np. w lesie, bo to jest nielegalne – przypominają leśnicy.

Taka kradzież może zakończyć się nie tylko mandatem do pół tysiąca złotych, a nawet sprawą w sądzie. Jeśli ktoś chce choinkę prosto z lasu, to może taką mieć. Jak co roku sprzedają je leśnicy. Co roku takich kradzieży jest mniej, ale leśnicy i tak sprawdzają, czy komuś nie przyjdzie do głowy wyprawa po drzewko. Patrole straży leśnej monitorują cały obszar Nadleśnictwa Elbląg, także pas nadmorski. Kradzież choinek jest nie tylko nielegalna, czasem to ogromna szkoda w systemie leśnym – tłumaczy Anna Koniecko z Nadleśnictwa Elbląg.

Drzewka oferowane przez leśników rosną na plantacjach, zwykle tam gdzie nic innego nie może być sadzone. To samo dotyczy także gałęzi na stroiki, które też można kupić u leśniczego – dodaje rzecznik nadleśnictwa Jan Piotrowski.

Elbląscy leśnicy zapraszają po drzewka. Będzie można je kupić przy każdej leśniczówce Nadleśnictwa Elbląg.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, nielegalna, drzewa, wycinka, leśnicy, choinka
Leśnicy sprawdzają, czy sprzedawane choinki nie pochodzą z nielegalnej wycinki. „Nikomu się to nie opłaci”

Świąteczne drzewko za tysiąc złotych? Tyle może kosztować, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść je z lasu. Leśnicy rozpoczęli akcję "Choinka-18". Kontrolują samochody wyjeżdżające z lasów, czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV