Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu kierowcy komunikacji miejskiej kradli pieniądze ze sprzedaży biletów. Trzej z nich usłyszeli dziś wyroki

Komunikacja miejska w Elblągu. Fot. Łukasz Węglewski

Pół roku więzienia w zawieszeniu na rok – taki wyrok usłyszało trzech kierowców elbląskiej komunikacji miejskiej za kradzież pieniędzy za bilety sprzedane przez nich w autobusach.

Kierowcy poddali się karze dobrowolnie. W sumie przywłaszczyli około 3 tysięcy złotych. Jeden ukradł ponad 200 złotych, pozostali po ponad tysiąc złotych.

– Proceder wyszedł na jaw dzięki szczelnemu systemowi – podkreśla Michał Górecki z elbląskiego ZKM.

Jest jeszcze czwarty oskarżony. Wobec niego zastosowana zostanie zwykła procedura, bo i przywłaszczona kwota w jego przypadku jest znacznie większa. Dla dobra postępowania nie została ona ujawniona. Akt oskarżenia wobec czwartego oskarżonego jest już w sądzie. To pierwszy taki przypadek. Wcześniej były próby wprowadzania fałszywych biletów. Kradzież gotówki to nowość.

– Taka kradzież to podważenie zaufania społecznego. Stąd postępowanie karne wobec kierowców – tłumaczy prokurator rejonowy Jarosław Żelazek.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

(MStankiewicz//BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, pieniądze, kradzież, kierowca
Sąd odroczył rozpoczęcie sprawy apelacyjnej olsztyńskich zawodników MMA

W styczniu Sąd Rejonowy w Olsztynie orzekł, że nie było mafii, a jedynie próba odzyskania długu i wydał wyrok w głośnej sprawie czterech olsztyńskich zawodników MMA....

Zamknij
RadioOlsztynTV