Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd odroczył rozpoczęcie sprawy apelacyjnej olsztyńskich zawodników MMA

Sąd Okręgowy w Olsztynie zdecydował o odroczeniu do września rozpoczęcia sprawy apelacyjnej olsztyńskich zawodników MMA.

W styczniu Sąd Rejonowy w Olsztynie orzekł, że nie było mafii, a jedynie próba odzyskania długu i wydał wyrok w głośnej sprawie czterech olsztyńskich zawodników MMA. Dwaj Polacy i dwaj Czeczeni mieli przy pomocy gróźb i szarpania domagać się zwrotu długu od dwóch mężczyzn, którym wcześniej pożyczyli duże kwoty. Sąd skazał ich na kary więzienia – po 2 lata dla Polaków w zawieszeniu na 5 lat, a w przypadku Czeczenów 1,5 roku dla Aslana A. i 10 miesięcy dla Aslambeka Saidova – oba wyroki w zawieszeniu na 3 lata.

Teraz Sąd Okręgowy uznał, że możliwa jest zmiana klasyfikacji czynu, ale muszą być o tym powiadomieni oskarżeni. Ponieważ nie było ich w sądzie stąd decyzja o odroczeniu sprawy. Skazani Czeczeni walczą o całkowicie uniewinnienie, bo jak utrzymuje ich obrońca, mecenas Wojciech Wrzecionkowski, sąd pierwszej instancji uznał, że skazani uczynili z odzyskiwania długów stałe źródło utrzymania, tymczasem była to jednorazowa sytuacja.

Sprawa apelacyjna ma się rozpocząć po wakacjach 6 września.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

(ASkrago/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, apelacja, sąd okręgowy
Proces kobiety, która porzuciła na plaży koło Braniewa martwe dziecko odroczono do 23 sierpnia

Wciąż nie ma decyzji sądu w Braniewie w sprawie Katarzyny W., która porzuciła swoje martwe dziecko na plaży w Starej Pasłęce koło Braniewa. Proces trwa już...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV