Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na poligonie w Orzyszu żołnierze NATO ćwiczą i strzelają

Ćwiczenia na poligonie w Orzyszu.

Żołnierze NATO rozpoczęli manewry na poligonie Wojsk Lądowych w Orzyszu.

Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz przypomina o zakazie wstępu na teren ćwiczeń. Zabronione jest  zbieranie runa leśnego, metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami. Jak podkreśla, jest to główna przyczyna tragicznych zdarzeń na poligonach wojskowych z udziałem cywilów.

Tereny poligonów są obszarami zamkniętymi dla ludności cywilnej. Wchodzenie, przebywanie i poruszanie się po takim terenie zagrożone jest nie tylko grzywną, ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia i życia. Poligony oznaczone są tablicami informacyjnymi i masztami ostrzegawczymi z czerwoną flagą oznaczającymi „ostre strzelanie”.

Strzelanie amunicją bojową będzie się będzie prowadzone w godz. od 9.00 do 1.30 od poniedziałku do piątku. W dniach 22-26.03 od czwartku od godz. 9.00 do poniedziałku do godz. 4.30.
Ćwiczenia zakończą się 31.marca.

Redakcja: B.Gajlewska za orzysz.wm.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, ćwiczenia, strzelanie, Orzysz, poligon
Kapitan Fróg ps. „Szczebiec” patronem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Minister obrony narodowej nadał imiona patronów trzem pododdziałom Wojsk Obrony Terytorialnej i ustanowił nazwy oraz święta wyróżnionych jednostek. Patronami brygad zostali kapitan Gracjan Klaudiusz Fróg, pseudonim...

Zamknij
RadioOlsztynTV