Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga rolnicy! Dziś mija ostatni dzień składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

Fot. fotolia.pl

W piątek mija podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Z dopłat może skorzystać łącznie około 1,3 miliona rolników.

Jolanta Dobiesz z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiedziała, że wiele wniosków składanych drogą elektroniczną pozostawiono w trybie roboczym:

Są to wnioski, nad którymi rolnicy już pracowali, jednak nie zostały wysyłane do Agencji. Dlatego zwracamy się do nich z prośbą, aby jeszcze raz się zalogowali i sprawdzili, czy wniosek został przyjęty.

00:00 / 00:00

Do złożonych już wniosków do 15 czerwca można składać korekty. Wysłanie wniosku po terminie będzie skutkować obniżeniem dopłaty – o 1 procent za każdy dzień roboczy.

W tym roku do rozdysponowania na dopłaty bezpośrednie jest prawie 15 miliardów złotych.

 

Źródło: IAR
Redakcja: P. Karpiszen/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, wniosek, dopłaty bezpośrednie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Krzysztof Jurgiel: PiS ma program, który pozwoli na szybkie dogonienie bogatszych regionów Polski i Unii Europejskiej przez Warmię, Mazury i Podlasie

Wywalczenie jednolitych dopłat bezpośrednich dla wszystkich krajów członkowskich będzie bardzo trudne, ale jest na to pewna nadzieje powiedział w Porannych pytaniach były minister rolnictwa i rozwoju...

Zamknij
RadioOlsztynTV