Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uratował przed zamarznięciem dwóch bezdomnych

policjanci odnaleźli bezdomnych, fot. KWP

Telefon mieszkańca Ornety uratował przed zamarznięciem dwóch bezdomnych. Mężczyzna powiadomił policję, że przebywają oni w altanie na terenie ogródków działkowych przy ulicy Dworcowej.

We wskazanym miejscu funkcjonariusze znaleźli 49- i 55-latka. Obaj spali i byli pijani. Zostali zabrani do policyjnej komendy i tam spędzili noc. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i reagowanie na podobne sytuacje. Zwróćmy uwagę na bezdomnych. Pamiętajmy też, że wśród nas są osoby samotne, starsze i chore, a także te, które mają problemy z alkoholem.

Policjanci zapewniają, że dotrą wszędzie, gdzie będą skierowani. Dzwonić można na numery alarmowe 997 lub 987. W ubiegłym roku policjanci z WiM przewozili do noclegowni i schronisk około pół tysiąca potrzebujących. Tyle samo nietrzeźwych znajdowało schronienie w komendach policji. Jednocześnie, około 150 osób odmówiło skorzystania z pomocy placówek opieki społecznej.

Siarczysty mróz spowodował, że były więzień dobijał się do drzwi… zakładu karnego.

Policjanci z Bartoszyc zostali wezwani przez funkcjonariusza Służby Więziennej w Kamińsku. Powodem interwencji był mężczyzna, który dobijał się do bramy zakładu karnego.

Na miejscu okazało się, że 53-letni Andrzej P. po odbyciu kary, opuścił więzienie. Odzyskanie wolności mężczyzna świętował przy alkoholu. Jednak po wydaniu gotówki, okazało się, że nie ma gdzie przenocować. Dlatego postanowił poszukać schronienia… w więzieniu. Mimo usilnych starań, nie mógł tam wrócić. Za zakłócenie porządku publicznego pod wpływem alkoholu został zatrzymany przez policjantów i musiał zadowolić się celą w policyjnym areszcie.

53-latek, gdy wytrzeźwieje, będzie tłumaczył swoje zachowanie. Wszystko wskazuje na to, że do ciepłej celi w Kamińsku jednak nie wróci.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla bezdomnych – 800 165 320. Na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie jest też aktualny wykaz schronisk i ośrodków wsparcia osób bezdomnych i ubogich w całym regionie. Noclegownie z kolei zapewniają, że w tych dniach nie odmówią pomocy nikomu potrzebującemu. (Karp/kan/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szpital Wojewódzki rejestował przyszłych dawców szpiku

Żeby zarejestrować się jako dawca szpiku potrzeba kilku minut, ale często brakuje okazji. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji, Szpital Wojewódzki w Olsztynie przed cały dzień czekał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV