Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Upał i burze z gradem. Jest ostrzeżenie dla naszego województwa


Służby meteorologiczne wydały na czwartek dla części powiatów woj. warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie przed upałem oraz burzami z gradem.

Według meteorologów upał z temperaturami 30-33 stopnie C. może w czwartek od godz. 12 do godz. 20:00 wystąpić w dziewięciu powiatach regionu: działdowskim, iławskim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim, Olsztynie i olsztyńskim, ostródzkim i szczycieńskim.

Upał ma się zacząć w południe i trwać do godz. 20. Na razie w Olsztynie jest pochmurno, a temperatura wynosi 20 stopni C.

W związku z możliwymi upałami meteorolodzy wydali także ostrzeżenie przed burzami z gradem. Miejscami może spaść od 30 do 40 mm deszczu, a lokalnie nawet 50 mm. Burzom towarzyszyć będą porywy wiatru do 80 km na godz. Miejscami spodziewany jest grad.

Ostrzeżenie o burzach dotyczy powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, Elbląga i elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, Olsztyna i olsztyńskiego oraz ostródzkiego. Burz należy się spodziewać od godz. 17.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Upały w pracy. Jakie obowiązki ma pracodawca?

Złudne uczucie chłodu. Nad wodą też trzeba uważać na słońce

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w upał, ostrzeżenie, IMGW
Na ulicach Elbląga stanęły miski z wodą dla zwierząt

Urzędnicy z elbląskiego ratusza dają przykład i wzorem ostatnich lat wystawiają przed swoimi gmachami miski z wodą dla psów. Wiele osób spaceruje w centrum miasta albo...

Zamknij
RadioOlsztynTV