Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Upadł pomysł budowy Centrum Nauki InnoPolice w Szczytnie. Co miało na to wpływ?

Poglądowe wizualizacje wybranych części ekspozycyjnych InnoPolice. Autor UM Szczytno

Zdaniem obecnych władz inwestycja jest za droga i nierentowna. Burmistrz Krzysztof Mańkowski przekonuje, że miasta nie stać na budowę i dopłacanie co roku około 3 milionów złotych z budżetu na utrzymanie obiektu.

W moim przekonaniu budowa InnoPolice była od samego początku nie do końca przeanalizowana pod względem ekonomicznym. Po ogłoszeniu wyników przetargu [red. w listopadzie 2018 r.] kwota została przekroczona o ponad 14 milionów za samą budowę. Zmusiło mnie i radnych do rezygnacji z tej inwestycji

– skomentował burmistrz Szczytna.

00:00 / 00:00

Co stanie się z zabezpieczoną na ten cel w Urzędzie Marszałkowskim kwotą 70 milionów złotych? Wicemarszałek Miron Sycz wyjaśnia, że ten projekt był pozakonkursowy i pieniądze zostaną najprawdopodobniej wrzucone do puli konkursowej. Wicemarszałek zaznacza, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

00:00 / 00:00

Decyzję burmistrza o odstąpieniu od budowy InnoPolice przyspieszył fakt wycofania się z inwestycji partnera, czyli Wyższej szkoły Policji w Szczytnie. Z oświadczenia przysłanego do naszej rozgłośni przez władze WSPol-u wynika, że w 2018 roku szczycieński Urząd Miasta bez wiedzy i akceptacji uczelni złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji, nakładając na nią w aneksie szereg dodatkowych zadań i obowiązków. W ocenie uczelni projekt budził wątpliwości i obawy, co do losów „niejasnego” przedsięwzięcia i w efekcie mogłoby to narazić WSPol na utratę dobrego imienia.

Tak miało wyglądać Centrum Nauki InnoPolice w Szczytnie.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WSPol, Miron Sycz, burmistrz Szczytna, InnoPolice
Zatrzymania CBA, odrzucanie wniosków przez W-M Urząd Marszałkowski i Polska liderem w UE. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

W audycji My, Wy, Oni rozmawiano zatrzymaniach CBA, zastrzeżeniach wobec W-M Urzędu Marszałkowskiego i wzroście PKB. Z zaproszenia Krzysztofa Kaszubskiego skorzystali przedstawiciele partii reprezentowanych w Sejmie:...

Zamknij
RadioOlsztynTV