DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Udany start elbląskich kajakarzy na mistrzostwach Polski. Sportowcy przywieźli worek medali

Zawodnicy UKS Silvant Kajak. Fot. A.Pastuszka

Świetnie zaprezentowali się kajakarze UKS Silvant Kajak na mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych. Zawodnicy wrócili z zawodów z ośmioma medalami.

Jak mówi Wojciech Załuski trener elbląskich kajakarzy, podczas mistrzostw najlepiej zaprezentował się Przemysław Rojek, który trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium. Na uwagę zasługuje spektakularny start na dystansie 500 metrów.

Drugiego na mecie Wojciecha Pilarza z MKS Czechowice-Dziedzice wyprzedził o 2:52 sekundy. Elblążanin nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto jest w Polsce najszybszy na tym dystansie. Wygrał też swój bieg eliminacyjny i półfinałowy Najlepszy czas uzyskał jednak w decydującym o złocie wyścigu finałowym.

Brązowy medal w dwójce na 500 metrów wywalczyła osada w składzie: Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski. Na dystansie 1000 metrów złoto przypadło Przemysławowi Rojkowi. Drugi na metę przypłynął jego klubowy kolega Paweł Krause.

Elblążanie wygrali także swoje biegi eliminacyjne na tym dystansie. Z kolei elbląska dwójka: Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski do piątkowego brązu na 500 metrów dołożyli medal tego samego koloru na dystansie dwa razy dłuższym. Złoty medal wywalczyła dwójka na 5000 metrów w składzie Przemysław Rojek i Paweł Krause. Wyścig miał bardzo emocjonujący przebieg. Elbląscy zawodnicy dystans pokonali w czasie 19 minut 43:011 sekundy, a drugą na mecie osadę z MKS Czechowice-Dziedzice wyprzedzili o 2:210 sekundy.

Gabriel Gładykowski w jedynce na 5000 metrów był trzeci. Srebrny medal wywalczyła dwójka na 200 metrów w składzie Igor Komorowski i Adam Witkowski. Do złota zabrakło 0,6 sekundy. W klasyfikacji punktowej UKS Silvant Kajak Elbląg zdobył trzecie miejsce

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy