Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie obdarowali pacjentów kartkami świątecznymi

pacjentka Polikliniki czyta życzenia świąteczne od uczniów, fot. A. Minkowska

200 wielkanocnych kartek z życzeniami, przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie, trafi przed świętami do pacjentów olsztyńskiej Polikliniki.

Pomysł „Świątecznej Kartki Zdrowia” jest inicjatywą pracowników szpitala, ponieważ każdego roku święta spędza tam średnio 150-ciu chorych. Pierwsze kartki trafiły dziś do oddziału ginekologicznego. Pacjentki przyjęły je ze wzruszeniem i z uśmiechem dziękowały za życzenia napisane przez dzieci na kolorowych kartkach z motywami wielkanocnymi.

Kolejne kartki będą rozdawane w Wielki Piątek – zapowiedział Rafał Bezuch z działu marketingu i promocji Polikliniki. Dodał, że zakres życzeń ustalali z dziećmi szpitalni psychoonkolodzy.

Za udział w akcji „Świąteczna Kartka Zdrowia”, Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała od dyrektora szpitala tytuł Ambasadora Zdrowia. Takie wyróżnienie olsztyńska Poliklinika nadaje osobom i instytucjom, dla których zdrowie i dobro pacjenta są wartościami szczególnymi. (ami/as)

jedna z kartek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie dla pacjentów Polikliniki, fot. A. Minkowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, Wielkanoc, Poliklinika
Świąteczne kartki od młodych ambasadorów zdrowia

Pacjenci olsztyńskiego szpitala MSW dostaną na święta wielkanocne kartki z życzeniami przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Pomysł Świątecznej Kartki Zdrowia jest inicjatywą...

Zamknij
RadioOlsztynTV