DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro

Trzynastoletni tenisista stołowy z medalami europejskiej imprezy

Pierwszy z lewej Adam Stachowiak Fot. KS AZS UWM Olsztyn – tenis stołowy

Zaledwie 13-letni Adam Stachowiak z AZS-u UWM Olsztyn wywalczył w chorwackim Osijeku dwa medale turnieju Croatia Open w tenisie stołowym. W deblu zdobył brąz, a z drużyną U-13 – złoto.

Jak mówił – najtrudniejszy i najbardziej dramatyczny był właśnie mecz finałowy z reprezentacją Rumunii.

Ostatecznie w turnieju drużynowym reprezentacja Polski do lat 13 wygrała kolejno: 9:0 z Bośnią i Hercegowiną, 6:3 z Czechami i 6:3 z Azerbejdżanem. W półfinale Polacy pokonali Szwecję a w pojedynku o złoto – 5:4 Rumunię.

Matką sukcesów 13-latka jest klubowa trenerka Adama – Joanna Ryba bardzo chwaliła swojego podopiecznego.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w tenis stołowy
Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo w finale Pucharu Europy!

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo w finale Pucharu Europy ETTU! Drugiego finalistę wyłoni pojedynek pomiędzy Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i francuskim Pontoise Cergy. Zawodnicy z Działdowa pokonali dwukrotnie - po...