Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy sporty, które kochają Polacy

Polacy bez wątpienia kochają sport. Lubimy sami go uprawiać, ale i oglądać, dopingując naszych sportowców. Jakie dyscypliny sportowe są najbliższe naszym sercom? Wybieramy trzy najpopularniejsze.

Piłka nożna
Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport w Polsce. Dwie przeciwne drużyny, każda z dziesięcioma zawodnikami i bramkarzem rywalizują ze sobą przez 90 minut. Polacy oglądają zarówno mecze reprezentacji, jak i klubów sportowych. Dopingują swoich ulubionych piłkarzy i Towarzystwa Sportowe, niezależnie od tego czy odnoszą sukcesy, czy porażki. Dla wielu kibiców ich ulubiona drużyna znajduje szczególne miejsce w sercu. Podczas ważnych wydarzeń sportowych, nie tylko zbieramy się na stadionach, ale też przed ekranami telewizorów. Najważniejsze mecze reprezentacji Polski przyciągają dziesiątki tysięcy kibiców na stadiony i miliony widzów przed telewizory. Kochamy zarówno oglądać mecze jak i sami uprawiać tę dyscyplinę. Już mali chłopcy grają w piłkę na podwórku. Później wielu z nich rozpoczyna treningi w szkółkach piłkarskich, skąd część trafia do klubów.

Siatkówka
Siatkówka, choć nieco mniej popularna od piłki nożnej jest sportem, który naprawdę kochają Polacy. Dwie drużyny z sześcioma graczami mierzą się ze sobą na boisku przedzielonym siatką. Nasza reprezentacja odnosi ogromne sukcesy. Jesteśmy obecnymi mistrzami świata i brązowymi medalistami Mistrzostw Europy. Triumfy w tej dyscyplinie odnosi również reprezentacja kobiet. Polscy kibice chętnie śledzą mecze siatkówki, gromadząc się tłumnie na stadionach, ale i przed telewizorami. Wielu uczniów podczas zajęć sportowych w szkole zakochuje się w tej dyscyplinie i zapisuje do klubów sportowych.

Skoki narciarskie
Skoki narciarskie to zdecydowanie ulubiony sport zimowy Polaków. To dyscyplina sportowa, w której sportowiec zjeżdża ze skoczni na nartach, aby nabrać prędkości, a następnie zeskakuje z platformy startowej i próbuje polecieć jak najdalej, zanim dotknie ziemi. W Polsce dyscyplina ta zaczęła być popularna na początku XXI wieku, kiedy to polski skoczek wygrał Turniej Czterech Skoczni i został mistrzem świata. Od tego czasu sport ten zyskał nie tylko grono fanów, którzy jeżdżą oglądać zmagania naszych skoczków na turniejach, ale i nowych zawodników, dla których sukces Polaka stał się motywacją do rozpoczęcia nauki tego trudnego sportu. Jest to niszowy sport, ponieważ nie mamy tak wielu zawodników jak np. w sportach piłkarskich. Jest to spowodowane dostępem młodych osób do skoczni, których jest w Polsce niewiele.

Artykuł sponsorowany

Więcej w sport, siatkówka
Rusza liga mistrzów świata. Jak zaprezentuje się Indykpol AZS Olsztyn?

W najbliższą sobotę siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zainaugurują nowy sezon Plusligi. Podopieczni Marco Bonitty podejmą w hali w Iławie Asseco Resovię Rzeszów. Podczas tradycyjnej konferencji prasowej,...

Zamknij
RadioOlsztynTV