Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza liga mistrzów świata. Jak zaprezentuje się Indykpol AZS Olsztyn?

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

W najbliższą sobotę siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zainaugurują nowy sezon Plusligi. Podopieczni Marco Bonitty podejmą w hali w Iławie Asseco Resovię Rzeszów.

Podczas tradycyjnej konferencji prasowej, zapowiadającej start rozgrywek, prezes olsztyńskiego zespołu – Tomasz Jankowski przyznał, że mimo podpisanych kontraktów, nie było pewne, w jakim składzie Akademicy przystąpią do pierwszego meczu:

Na pewno kamień spadł z serca. Jak już wylądowali na lotnisku w Warszawie, byłem pewien, że wszyscy dojadą do Olsztyna. 4 naszych siatkarzy było kuszonych przez bogatsze kluby. Jedna z propozycji była naprawdę bajeczna. Ważniejszy jednak był mocny zespół na przyszły sezon niż pieniądze na koncie.

00:00 / 00:00

Trener Indykpolu AZS-u Olsztyn – Marco Bonitta jest dobrej myśli przed pierwszym meczem sezonu Plusligi:

Od kilku dni mamy kompletny skład. Ostatni zawodnik – Meisam Salehi dołączył parę dni temu. Jestem optymistą, zagramy na najwyższym poziomie, na jaki nas obecnie stać. Sporo drużyn miało wielu reprezentantów swoich krajów na Igrzyskach, potem na Mistrzostwach Europy. Z pewnością Resovia jest od nas silniejsza, ale zagramy i postaramy się wykorzystać każdą możliwość, aby wygrać.

00:00 / 00:00

Kapitan Indykpolu AZS-u Olsztyn – Holender Robbert Andringa przyznaje, że nie może się doczekać pierwszego meczu sezonu:

Koledzy chyba bardziej nie mogą doczekać się sezonu, bo trenują od końca lipca, ja dołączyłem do zespołu mniej więcej tydzień temu. Fajnie byłoby stworzyć podobną atmosferę na trybunach w Iławie, jak ta, do której się przyzwyczailiśmy grając w Uranii. Mamy ciekawą i młodą drużynę. Nie lubię tego mówić, ale jestem jednym z najstarszych zawodników. Jest dobra atmosfera między nami na boisku, jak i poza nim, co jest bardzo ważne. Jestem ciekaw, co uda się w tym sezonie ugrać.

00:00 / 00:00

Spotkanie pierwszej kolejki siatkarskiej Plusligi – Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów w sobotę (2.10) o 14.45. Relacje na antenie Radia Olsztyn.

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Autor: J. Sulecki / P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w siatkówka
Dwa zwycięstwa i porażka Indykpolu AZS Olsztyn

Dwa zwycięstwa i porażka - to bilans siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim turnieju towarzyskim przed rozpoczęciem nowego sezonu siatkarskiej Plusligi, który został rozegrany w Nowym...

Zamknij
RadioOlsztynTV