Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy obiekty i miejsca z Warmii i Mazur nominowane w plebiscycie „Cuda Polski 2024”

Trzy miejsca i obiekty z województwa warmińsko-mazurskiego nominowane w plebiscycie „Cuda Polski 2024”. Są to Lidzbark Warmiński, Mazurska Pętla Rowerowa i Kortosfera w Olsztynie.

Konkurs ma wyłonić najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Polsce. Z każdego województwa wybrano 3 kandydatury.

Lidzbark Warmiński opisano jako „Perłę Warmii”.

Miasto dąży do tego, aby stać się uzdrowiskiem. Goście już dziś mogą korzystać ze zdrowotnych właściwości źródeł termalnych i zażywać kąpieli w Termach Warmińskich oraz odwiedzać tężnie. W centrum miasta znajduje się średniowieczny zamek, który jest określany jako „Wawel północy”, czy „perła gotyku”

– czytamy.

Mazurska Pętla Rowerowa opisana jest jako „nowy, ustandaryzowany produkt turystyczny wokół Wielkich Jezior Mazurskich”. To 310-kilometrowa trasa o urozmaiconej nawierzchni – prowadząca przez lasy, szutry wśród pól i bezpieczne wydzielone ścieżki wzdłuż dróg.

Ciekawą nominacją jest Kortosfera w Olsztynie, która działa od niedawna.

Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Kortosfera to jedyne w Polsce interaktywne centrum nauki, którego tematem przewodnim jest rolnictwo oraz środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur. Ekspozycję tworzy 140 eksponatów zaaranżowanych w wystawy stałe i wolnostojące, a także 3 wystawy mobilne oraz zestawy edukacyjne

– wskazano.

Plebiscyt „Cuda Polski 2024” organizuje National Geographic Traveler. Głosować można tutaj.

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Lidzbar Warmiński, Mazurska Pętla Rowerowa, Kortosfera
Testujemy ferie w Kortosferze i na lodowisku!

Radio Olsztyn prowadzi Warmińsko-Mazurski Inspektorat ds. Zimowego Wypoczynku! Kiedy uczniowie mają wolne, my bierzemy się do pracy i mówimy – sprawdzam! Ruszyliśmy w trasę i testujemy...

Zamknij
RadioOlsztynTV