Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzej fałszywi wnuczkowie i policjanci staną przed sądem w Lidzbarku Warmińskim

Zatrzymany oszust, fot. KWP

Trzej oszuści staną przed sądem. Jesienią zeszłego roku metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oszukali co najmniej 8 osób, pokrzywdzeni stracili od 2 do 30 tysięcy złotych.

Ofiary pochodziły z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.  Akt oskarżenia  skierowała do Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Jeden z oszustów został tymczasowo aresztowany, ale potem areszt zamieniono na dozór policji. Cała trójka będzie odpowiadała przed sądem z wolnej stopy. Oszustom grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że nigdy przez telefon nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach. Nigdy też nie odbierają pieniędzy i nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom, czy przelewanie na konta bankowe

Szczególnie do starszych, samotnie mieszkających osób funkcjonariusze apelują, by dokładnie sprawdzały tożsamość dzwoniących do nich ludzi, a w razie wątpliwości jak najszybciej powiadamiały najbliższych lub policję pod numerami 112 lub 997.

 

 

Redakcja; BSChromy za P.Karpiszen

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Lidzbark Warmiński, fałszywy wnuczek
Chciał pomóc, ale go… okradł. Poszkodowany sam złapał 25-letniego złodzieja

Obywatelskie zatrzymanie złodzieja w Piastowie pod Elblągiem. 25-latek włamał się do auta, które wjechało do rowu. Na gorącym uczynku złapał go właściciel samochodu. Wczoraj około godziny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV