Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa sądowa batalia powiatu elbląskiego z hiszpańską firmą FCC Construccion

Budowa drogi 503

Wciąż nie ma rozstrzygnięcia sądowego sporu pomiędzy powiatem elbląskim a hiszpańską firmą FCC Construccion.

Chodzi o naprawę 3-kilometrowej drogi powiatowej, którą zdaniem samorządu uszkodził ciężki sprzęt firmy modernizującej drogę numer 503. Proces rozpoczął się 2 lata temu, nie wiadomo jak długo się potoczy. Problemem jest zniszczona nawierzchnia niedawno wyremontowanej drogi do Łęcza. Uszkodzona szosa ulega dalszej degradacji. Jak tłumaczy starosta elbląski Maciej Romanowski udowodnienie strat przeciwnikowi w sądowym sporze nie jest proste. Samorząd zapowiada, że bez względu na sądowe rozstrzygnięcie zniszczoną drogę trzeba naprawić. Ma się to stać do końca 2018 roku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Z firmą FCC Construccion sądzi się także Olsztyn.

Hiszpańska firma FCC Construccion miała wybudować w stolicy Warmii i Mazur linię tramwajową. W 2013 roku ratusz rozwiązał umowę przede wszystkim dlatego, że Hiszpanie nie wywiązywali się z terminów. Teraz Hiszpanie domagają się sądownie od miasta Olsztyn 320 milionów złotych odszkodowania za zerwanie kontraktu. Tymczasem olsztyński ratusz zapowiada, że po zakończeniu inwestycji związanej z budowa linii tramwajowej złoży wniosek o odszkodowanie od FCC.
(mstan/bsc)

Więcej w sąd, pieniądze, starosta, budowa, droga, proces, hiszpanie, 503, modernizacja, FCC Construcción
Powiaty z Warmii i Mazur mają problem ze stworzeniem baz danych geodezyjnych

Miliony złotych na bazy danych geodezyjnych. To potrzeby starostw powiatowych na Warmii i Mazurach.  Powiaty powinny stworzyć zintegrowane bazy danych geodezyjnych. Na Warmii i Mazurach takie...

Zamknij
RadioOlsztynTV