Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Trudne negocjacje i niewystarczające pieniądze na przewozy kolejowe. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. Polregio

Dodatkowe środki na organizację przewozów kolejowych zabezpieczone przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie są niewystarczające. W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn mówił o tym prezes zarządu i dyrektor generalny spółki Polregio Artur Martyniuk.

W ten sposób odniósł się do informacji, którą urząd marszałkowski rozesłał mediom w ubiegłym tygodniu. Napisano w niej, że to środki rekordowe w wysokości 22 milionów złotych.

Prezes Polregio Artur Martyniuk powiedział jednak, że to środki niewystarczające, które nie będą w stanie pokryć podstawowych potrzeb związanych z utrzymaniem pojazdów.

Ten przekaz, czyli to, co poszło do mediów, o kwocie tych dwudziestu kilku milionów, jest dosyć mocno zmanipulowany. Po pierwsze, pan marszałek nie powiedział, że ma nadwyżkę budżetową. A z czego składa się ta nadwyżka? Między innymi z 13 milionów, które zaoszczędził na energii z uwagi na ustawę dla energochłonnych przedsiębiorstw, które w jakiś sposób dofinansują koszty, czy wydatki na energię.

W informacji przekazanej przez urząd marszałkowski mowa również o kwocie 5 milionów złotych na podwyżki dla pracowników. Prezes Polregio podkreślał na naszej antenie, że to tylko około 55% kwoty, która musi być przeznaczona na ten cel. Wyjaśnił, że „są to również pracownicy marszałka, gdyż Polregio, to spółka akcyjna działająca w ramach misji solidarności społecznej, ale jednym z jej akcjonariuszy jest również województwo warmińsko-mazurskie”.

Artur Martyniuk ocenił, że problemy na poziomie negocjacji Polregio ma wyłącznie w kontaktach z władzami województwa warmińsko-mazurskiego.

Z punktu widzenia samego trybu negocjacji, poszanowania pracowników, czy poszanowania mieszkańców Warmii i Mazur, to problem występuje tylko u państwa. Jakby ten proces negocjacji był celowo opóźniany – czyli de facto oznajmiono nam decyzję Zarządu Województwa, a nie prowadzono z nami rozmowy, negocjacje.

Prezes spółki Polregio Artur Martyniuk powiedział również, że publiczne wypowiedzi członków zarządu województwa o tym, jakoby pracownicy Polregio nie byli pracownikami urzędu marszałkowskiego, są nieakceptowalne.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolej, Urząd Marszałkowski, POLREGIO, Artur Martyniuk
W Jeden na Jednego o finansowym wsparciu Polregio i decyzji o usunięciu „szubienic”

Polityczna dyskusja w Radiu Olsztyn. Gośćmi Marka Lewińskiego byli: Marcin Kuchciński - Platforma Obywatelska Jarosław Babalski – Prawo i Sprawiedliwość Finansowe wsparcie dla Polregio Zarząd województwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV