Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trawnik zamiast placu zabaw. Dlaczego znad Małego Jezioraka w Iławie zniknęły zabawki dla dzieci?

Fot. infoilawa.pl

Fot. infoilawa.pl

Opustoszały plac zabaw niedaleko Małego Jezioraka zwrócił uwagę mieszkańców Iławy.

Dotychczas przychodzili tam z dziećmi przy okazji spacerów. Niedawno jednak konstrukcje zniknęły. Okazało się, że plac zabaw zbudował i utrzymywał właściciel pobliskiej restauracji, który dzierżawił teren od miasta. Niestety, z powodu aktów wandalizmu oraz konieczności przeprowadzania ciągłych napraw i konserwacji urządzeń postanowił zrezygnować z dzierżawy. Działka została zwrócona w pierwotnym stanie – po zdemontowaniu urządzeń, wyrównaniu terenu i zasianiu trawy.

Nie wiadomo, czy miasto planuje inwestycje na tej działce. Były dzierżawca terenu podkreśla, że byłaby doskonałym miejscem na projekt w Iławskim Budżecie Obywatelskim. Sam jednak nie chce składać takiego wniosku, żeby nie zostać posądzonym o próbę wykorzystania IBO w prywatnym interesie.

 

Żródło: infoilawa.pl
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Iława
Uczniowie i rodzice z Elbląga podzieleni w sprawie strajku nauczycieli. „Najbardziej szkoda dzieci, dla których jest to dodatkowy stres”

We wszystkich elbląskich szkołach i większości przedszkoli trwa strajk nauczycieli. Od poniedziałku sytuacja się nie zmieniła. Od tablicy odeszło około 80 % nauczycieli, pozostali są w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV