Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tokio 2020: Polki ze srebrnym medalem w kajakarstwie!

Fot: L. Szymański (PAP)

Karolina Naja i pochodząca z Mrągowa Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

Dla Nai to trzeci medal olimpijski w karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach. Jest wychowanką Bazy Mrągowo.

Trener przed startem powiedział nam „dziewczyny, płyniemy w tunelu” i faktycznie się tak stało. Od początku wiedziałyśmy, że po lewej stronie nikogo nie będziemy miały, a rywalki będą tylko po prawej. Wiedziałyśmy, że jedziemy swoje. Miałyśmy wytrenowany ten wyścig – na każdym treningu się do niego przygotowywałyśmy. Wiedziałyśmy, że jak pojedziemy swoje, to na mecie się będziemy cieszyły

– relacjonowała Puławska.

Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

 

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kajakarstwo, video, uwaga, Tokio
Rusza budowa drugiej linii tramwajowej. Zobacz zmiany w organizacji ruchu [WIDEO]

W Olsztynie zaczęły się utrudnienia związane z budową nowej linii tramwajowej. Zamknięty jest fragment ulicy Wilczyńskiego od skrzyżowania z Krasickiego do pętli autobusowej na Pieczewie. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV