Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To będzie pierwsza jednostka, w której zostanie utworzona grupa niszczycieli czołgów

Fot. 4W-MBOT

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej jest pierwszą jednostką w Polsce, w której powstanie grupa niszczycieli czołgów. Obecnie terytorialsi w centrum szkolenia WOT w Toruniu doskonalą umiejętności strzeleckie.

Za żołnierzami z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej pierwsze strzelania przeciwpancernym pociskiem kierowanym. Ćwiczenia mają przygotować jednostkę do utworzenia struktur przeciwpancernych.Grupa niszczycieli czołgów będzie wyposażona w rakiety przeciwpancerne Javelin, drony oraz broń wielkokalibrową. 4 W-M Brygada OT w najbliższym czasie będzie zwiększać swoje możliwości zwalczania środków opancerzonych przeciwnika.

W przeciwpancerne pociski kierowane wyposażona zostanie także 16 Dywizja Zmechanizowana. Wspólne szkolenie operatorów z obu jednostek planowane jest na jesień tego roku. Efekty ćwiczeń zostaną przedstawione na poligonie w Bemowie Piskim.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poligon, czołg, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Javelin
Ćwiczenia na lądzie i wodzie. Terytorialsi szkolą się na poligonie w Wędrzynie

Żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolą się na poligonie w Wędrzynie. Trenują między innymi umiejętności poruszania się po terenie zurbanizowanych, pokonywania przeszkód, kierowania ognia...

Zamknij
RadioOlsztynTV