Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ćwiczenia na lądzie i wodzie. Terytorialsi szkolą się na poligonie w Wędrzynie

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolą się na poligonie w Wędrzynie. Trenują między innymi umiejętności poruszania się po terenie zurbanizowanych, pokonywania przeszkód, kierowania ognia oraz strzelania zarówno na lądzie jak i wodzie.

Ćwiczenia żołnierzy prowadzone są w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie. Terytorialsi z 4 brygady doskonalą tam umiejętności zdobyte na szkoleniach podstawowych i rotacyjnych.

– Z każdym dniem jest coraz trudniej, nie tylko ze względu na zmęczenie żołnierzy, ale i na intensywność szkolenia – mówi ppłk Tomasz Pietruczuk, dowódca 41 batalionu lekkiej piechoty w Giżycku.

Celem zadań jest sprawdzenie jak żołnierze radzą sobie, gdy są zmęczeni oraz niewyspani, a także przygotowanie ich do wykonywania zadań w trudnych warunkach. Ćwiczenia odbywały się m.in. nad Jeziorem Buszno, gdzie żołnierze trenowali strzelanie podczas płynięcia. Terytorialsi zadania wykonują przy wsparciu 17 Wielkopolskie Brygady Zmechanizowanej oraz 7 Brygady Obrony Wybrzeża.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ćwiczenia, poligon, WOT
Ataki terrorystyczne w pięciu zakładach karnych na Warmii i Mazurach. Na szczęście to tylko ćwiczenia

O godzinie 10.25 zawyły syreny w Olsztynie, Barczewie, Iławie, Dublinach i Kamińsku. Co łączy te miejscowości? We wszystkich znajdują się areszty karne. W każdym z nich...

Zamknij
RadioOlsztynTV