Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Terytorialsi porządkowali groby wojskowych

Fot. 4. W-M BOT

Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przez ostatnie dni porządkowali w regionie groby wojskowych. Była to akcja „Żołnierska Pamięć”.

– Jej celem jest uczczenie tych, którzy odeszli na wieczną wartę – powiedziała Radiu Olsztyn st. szer. Sabina Mazurek z 4. W-M BOT.

Terytorialsi zapalili znicze przy pomnikach Armii Krajowej oraz przy tablicach upamiętniających patronów. Odwiedzili również mogiły żołnierzy AK oraz zapalili znicze na grobach kombatantów, którzy odeszli w ostatnim czasie. Ważne, by budować świadomość obywatelską, szczególnie patriotyczną i historyczną. Kultywować i pielęgnować pamięć o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę. Ważne również, by to najmłodsze pokolenie tej pamięci się uczyło.

00:00 / 00:00

Żołnierze z 41 batalionu lekkiej piechoty z Giżycka posprzątali groby i zapalili znicze w miejscach pamięci w powiatach giżyckim i węgorzewskim. Terytorialsi z 42 batalionu lekkiej piechoty w Morągu uporządkowali groby i pomniki bohaterów w powiatach: działdowskim, nowomiejskim, iławskim i ostródzkim.

Natomiast żołnierze z 45 olsztyńskiego batalionu lekkiej piechoty oddali hołd poległym i zmarłym w miejscach pamięci w Olsztynie oraz Olsztynku, Bartągu, Nidzicy, Janowie i Szczytnie.

Akcja „Żołnierska Pamięć” organizowana jest co roku. Uczestniczą w niej jednostki wojskowe wszystkich rodzajów sił zbrojnych i uczelnie wojskowe.

Fot. 4. W-M BOT

Fot. 4. W-M BOT

Fot. 4. W-M BOT

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cmentarz, groby, WOT, terytorialsi, Żołnierska Pamięć
Zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych [MAPY]

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych zmieniana jest organizacja ruchu przy olsztyńskich nekropoliach. W przypadku komunikacji zbiorowej zwiększana jest liczba autobusów obsługujących tradycyjne linie, a...

Zamknij
RadioOlsztynTV