Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

TCS: Stoch odpadł w kwalifikacjach. Pięciu Polaków w konkursie

Grzegorz Momot/PAP

Kamil Stoch nie przebrnął kwalifikacji do wtorkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Trzykrotny triumfator tych prestiżowych zawodów został sklasyfikowany na 59. miejscu. Awans wywalczyło pięciu pozostałych Polaków.

Stoch po raz drugi w karierze odpadł w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Poprzednio przydarzyło mu się to w 2009 roku w Oberstdorfie. Później trzykrotnie wygrał tę imprezę – w sezonach 2016/17, 2017/18 i przed rokiem.

Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi, który po zwycięstwach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen prowadzi w klasyfikacji TCS. Japończyk uzyskał 126,5 m. Drugi był Austriak Jan Hoerl – 129 m, a trzeci Szwajcar Killian Peier – 127,5 m.

Z biało-czerwonych najlepiej spisał się Andrzej Stękała – 122,5 m i 18. miejsce. 26. był Piotr Żyła – 117 m, 32. Paweł Wąsek – 118 m, 34. Jakub Wolny – 119 m, a 36. Dawid Kubacki – 115 m. Stoch skoczył 114 m.

W TCS obowiązuje system KO – na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.) pierwszej serii punktowanej. Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu „szczęśliwych przegranych”, czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

Stękała będzie rywalizował ze Szwajcarem Simonem Ammannem, Żyła z Niemcem Constantinem Schmidem, Wąsek z Czechem Romanem Koudelką, Wolny z Norwegiem Danielem-Andre Tande, a Kubacki ze Słoweńcem Timim Zajcem.

Impreza tradycyjnie rozgrywana jest na dwóch skoczniach w Niemczech (w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen) oraz dwóch w Austrii (w Innsbrucku i Bischofshofen).

Wtorkowy konkurs rozpocznie się o godz. 13.30.

Autor: wkp/ pp (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kamil Stoch, skoki narciarskie, Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck
TCS: 11. miejsce Żyły w Ga-Pa, druga wygrana Kobayashiego

Piotr Żyła zajął 11. miejsce w noworocznym konkursie skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen, drugim etapie narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który umocnił się na...

Zamknij
RadioOlsztynTV