Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Szybsze i precyzyjniejsze badania. Wysokiej klasy rezonans w Elbląskim Centrum Onkologii

Rezonans magnetyczny. Fot. A.Skrago

Centrum Onkologii, działające przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, wzbogaciło się o nowoczesny rezonans magnetyczny. To drugie tego typu urządzenie.

Pacjenci mogą już z niego korzystać. Anna Tybińkowska z Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED podkreśla, że nowy sprzęt pozwala wykonać ponadstandardowe badania. Aparat gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazów oraz daje możliwość precyzyjnej oceny wszystkich zmian, co przekłada się na dokładniejszą diagnostykę.

Drugi rezonans magnetyczny, który posiada nasza pracownia oprócz standardowej diagnostyki, która była prowadzona do tej pory wspomoże diagnostykę kardiologiczną i neurologiczną.

00:00 / 00:00

Nowoczesne urządzenie pozwala wykryć nawet najmniejsze zmiany chorobowe. Przez ostatnie 3,5 roku elbląskie centrum onkologii przeprowadziło ponad 100 tysięcy badań z wykorzystaniem tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

.
Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, badania, diagnostyka, rezonans magnetyczny
Kulturalny Elbląg. Rusza Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne otwiera 25. Letni Salon Muzyczny w Bażantarni. W niedzielne popołudnia w zabytkowej muszli koncertowej będzie można posłuchać muzyki i poezji czy obejrzeć spektakl...

Zamknij
RadioOlsztynTV