Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn: sztuczna palma zniszczona. Akt wandalizmu zarejestrowały kamery monitoringu

Fot. powiat-olsztynski.pl

W nocy podpalono sztuczną palmę przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Spaliły się elementy zrobione z naturalnych materiałów i część plastikowych liści.

Straty wynoszą prawie 6 tysięcy złotych. Zawiadomienie o zniszczeniu mienia znacznej wartości trafiło już do policji, dysponujemy nagraniami monitoringu – powiedziała Radiu Olsztyn podkom. Anna Balińska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Widać na nich dwóch mężczyzn, z których jeden podpala „drzewo”. Zostało ono stworzone na wzór palmy z rodziny Coppernicja. Ustawiono je w maju w Zaułku Botanicznym im. Mikołaja Kopernika na zjeździe z ronda im. Generała Józefa Bema w ulicę Kopernika. W ten sposób uczczono 500. rocznicę obrony miasta przed Krzyżakami, którą kierował sam wielki astronom. W ogrodzie posadzono rośliny, które w swoich nazwach mają nazwisko uczonego, m.in. róże, klematisy, lilie i tulipany.

Starostwo zapowiada, że wiosną, w tym samym miejscu, stanie nowe egzotyczne drzewko upamiętniające wielkiego astronoma.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko/akt.tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, palma
„Czy koniecznie musi być aż tak źle”. Nie widać końca utrudnień na ulicach Olsztyna

Jeszcze przed końcem roku kierowcy muszą się spodziewać poważnych utrudnień na skrzyżowaniu Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego. To zmiany wynikające z budowy drugiej linii tramwajowej w...

Zamknij
RadioOlsztynTV