Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital w Elblągu likwiduje oddział

Fot. WSZ w Elblągu

Oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II w Elblągu będzie zamknięty. Zostanie przeniesiony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego znajdującego się przy ul. Królewieckiej. 

Jak wyjaśnia dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu Mirosław Gorbaczewski te zmiany związane są z optymalizacją usług medycznych w mieście i jednocześnie zapewnia, że wszystkie pacjentki zostaną zaopiekowane i dla każdej będzie miejsce.

Ze szpitala miejskiego do wojewódzkiego będzie przeniesiony oddział ginekologiczno-położniczy, natomiast ze szpitala wojewódzkiego do miejskiego trafi oddział pediatryczny. Dyrektor szpitala miejskiego w Elblągu zapewnia, że w związku z przenosinami oddziału żaden z pracowników nie straci pracy. Zostaną oni zatrudnieni na oddziale ginekologicznym w szpitalu wojewódzkim.

Działania konsolidacyjne pomiędzy szpitalami mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku.

Fot. Aneta Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, szpital wojewódzki, likwidacja, szpital miejski, położnictwo, ginekologia, pediatria, uwaga, pilne
Wraca sprawa śniętych ryb w Zalewie Wiślanym. Znamy wyniki badań próbek wody

Wracamy do sprawy śniętych ryb znalezionych w czerwcu w południowej części Zalewu Wiślanego w okolicy Kadyn. Wyniki badań próbek wody wskazują, że nie doszło tam do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV