Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital w Braniewie przygotowany do większej liczby pacjentów

Fot. A. Pastuszka

Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie jest przygotowane na kolejną falę pandemii. Obecnie na oddziałach covidowych jest sześć osób, w tym jedna na intensywnej terapii.

Placówka ma 70 łóżek przygotowanych do leczenia pacjentów z tą chorobą, w tym pięć to stanowiska z respiratorami. Mniejsza liczba pacjentów pozwala na przygotowanie się do spodziewanej zwyżki chorych, na co wskazują dzienne raporty nowych przypadków koronawirusa.

To wciąż czas intensywnej pracy. U nas nie ma wypoczynku, przygotowujemy pomieszczenia, sprawdzamy sprzęt, siły i środki przed przyjściem do na piątej fali. Jedynie tyle, że nie mamy 70 chorych, jak to bywało wcześniej

– wyjaśnia Bożena Duduś, prezes braniewskiego szpitala.

00:00 / 00:00

Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie nie ma problemów z przyjmowaniem pacjentów na inne oddziały niż covidowe. Praca tam przebiega bez przeszkód, są nawet wolne łóżka. W elbląskim szpitalu miejskim obłożenie na oddziałach covidowych jest w granicach 50 procent, jest tam 51 pacjentów, w tym trzech na OIOM-ie.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Braniewo
Na Warmii i Mazurach padł rekord zakażeń. „To dopiero początek”

Na Warmii i Mazurach padł rekord zakażeń koronawirusem od rozpoczęcia pandemii. 1 461 zakażeń minionej doby w naszym regionie potwierdziło Ministerstwo Zdrowia w codziennym raporcie. -...

Zamknij
RadioOlsztynTV