Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach padł rekord zakażeń. „To dopiero początek”

Fot. PAP

Na Warmii i Mazurach padł rekord zakażeń koronawirusem od rozpoczęcia pandemii. 1 461 zakażeń minionej doby w naszym regionie potwierdziło Ministerstwo Zdrowia w codziennym raporcie.

– Niestety, to nie oznacza szczytu zachorowań, a te liczby mogą być większe – uważa zastępca dyrektora warmińsko-mazurskiego sanepidu, Agnieszka Wabik.

Obawiam się, że my jeszcze jesteśmy przed szczytem tej piątej fali, więc to dopiero jest początek. Patrząc na to, ile jest zleceń na testy, ile jest już dodatnich wyników testów w systemie zapowiada się, że najbliższe dni będą albo na takim samym poziomie, albo będzie jeszcze więcej dodatnich wyników.

00:00 / 00:00

Najlepszą metodą zapobiegania nowym zakażeniom jest przede wszystkim samokontrola: test w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach wykonano też rekordową liczbę testów – 6 102. Niestety rośnie również liczba pacjentów przebywających w szpitalach oraz pod respiratorami. Jak powiedział nam rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, 39 procent łóżek covidowych w regionie jest zajętych, a respiratorowych – 36 procent.

00:00 / 00:00

W ubiegłym tygodniu liczba zakażonych przebywających w w szpitalach malała. Od weekendu ta tendencja zmieniła się.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

 

Koronawirus: prawie 37 tys. zakażonych. Coraz więcej osób objętych kwarantanną

Punkty wymazowe czynne dłużej

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, koronawirus
Od czwartku wraca nauka zdalna. Szansa na powrót od szkół dopiero pod koniec lutego

Uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego – powiedział...

Zamknij
RadioOlsztynTV