Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Szpital dziecięcy w Olsztynie przygotowany na małych pacjentów z Ukrainy

Fot. Ł. Węglewski

Na Warmię i Mazury docierają uchodźcy z dziećmi. Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wydała już dyspozycje, by szpital zajął się każdym chorującym dzieckiem z Ukrainy.

Krystyna Piskorz-Ogórek deklaruje też pomoc pediatrów w ośrodkach, organizowanych przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ogłosił, że obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski, w związku z agresją militarną Rosji, będą pomagać w problemach zdrowotnych lekarze rodzinni, poradnie specjalistyczne, a także szpitale. Świadczenia udzielone uchodźcom rozliczy Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pierwsi uchodźcy dotarli na Warmię i Mazury

W sobotę do ośrodka w Marózach dotarło 45 osób. W grupie są małe dzieci, najmłodsze z nich ma miesiąc. Służby wojewody zorganizowały pomoc lekarską. Natomiast dziś do Ostródy dotarła pierwsza grupa 27 osób ewakuowanych z Ukrainy. W autokarze były tylko 3 osoby dorosłe, reszta to dzieci.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zdrowie, szpital, leczenie, chorzy, Ukraina, rodzice, uchodźcy, pediatra
Twitter zablokował konto olsztyńskiej parlamentarzystki. Dlaczego?

Popularny serwis społecznościowy zablokował konto olsztyńskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości. Iwona Arent na Twitterze publikowała doniesienia dotyczące sytuacji na Ukrainie. W niedzielę (27 lutego) Iwona Arent...

Zamknij
RadioOlsztynTV