Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkolenie, przysięga i pokaźny żołd. Wakacje z wojskiem dla uczniów i studentów

Wakacje to znakomity moment na zaciągnięcie się do wojska. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zainaugurował projekt Wakacje z Wojskiem.

Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej i studentów.

Na letnie szkolenie zapraszamy szczególnie absolwentów szkół średnich oraz szkół ponadpodstawowych. Odbędą się w czerwcu, lipcu i sierpniu w ramach dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej. Każdy może przyjść do najbliższego wojskowego centrum rekrutacji, zgłosić akces i rozpocząć procedurę powołania do dobrowolnej służby. Odbędzie szkolenie podstawowe, które trwa do 27 dni i jest zakończone przysięgą. Ministerstwo Obrony Narodowej wypłaca żołd w wysokości 6 tysięcy złotych na rękę w przypadku osób do 26. roku życia

– wyjaśnił porucznik Przemysław Domanowski, rzecznik prasowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Olsztynie.

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym. W całej Polsce zaplanowano trzy turnusy Wakacji z Wojskiem. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tysięcy złotych złotych.

Projekt Wakacje z Wojskiem jest strategicznym zamierzeniem MON i Wojska Polskiego mającym na celu zwiększenie potencjału rezerw oraz promocję służby wojskowej.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w wojsko, armia, wakacje, szkolenie, przysięga
Podczas ćwiczeń WOT zaginął karabin wyborowy BOR

Żandarmeria Wojskowa z Elbląga wraz ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego prowadzi postępowanie w sprawie zagubienia broni. Chodzi o karabin BOR, który zaginął podczas dzienno-nocnych ćwiczeń żołnierzy 7....

Zamknij
RadioOlsztynTV