Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoła w Srokowie po kompleksowej termomodernizacji

Fot. W-MUW

W Srokowie oddano do użytku szkołę podstawową po kompleksowej termomodernizacji budynku. W placówce przebudowano też system grzewczy wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

W uroczystości uczestniczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który podkreślał, że inwestycja była możliwa dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu.

Dzięki temu ważną dla tej społeczności kwestię udało się zrealizować. Wiadomo, że termomodernizacja wiąże się z tym, że później koszty ogrzewania i użytkowania są mniejsze. Pozwala to na to, by szkoła wyglądała piękniej i lepiej służyła zasadniczemu celowi, jakim jest wychowanie, kształcenie młodzieży. Tutaj udaje się to z sukcesami realizować

– dodał.

Termomodernizacja i przebudowa systemu grzewczego Szkoły Podstawowej im. profesora Stanisława Srokowskiego w Srokowie kosztowała 5,5 miliona złotych, z tego 4,5 miliona pochodziło Rządowego Funduszu Polski Ład.

Uroczyste otwarcie było połączone z obchodami święta patrona i pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w termomodernizacja, Polski Ład
Do gmin powiatu olsztyńskiego trafiły promesy. „Nam te pieniądze się należą”

Promesy z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych przeznaczonego na wsparcie gmin popegeerowskich trafiły do gmin z powiatu olsztyńskiego. To pieniądze z trzeciej edycji Polskiego Ładu, które przede...

Zamknij
RadioOlsztynTV