Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Szef MON o programie „Trenuj z wojskiem”: chcemy przeszkolić jak najwięcej osób

Fot. PAP/Marcin Obara

Chcemy przeszkolić jak najwięcej osób w zakresie podstawowych umiejętności – mówił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas inauguracji drugiej edycji projektu „Trenuj z wojskiem w ferie”.

Podczas konferencji w MON Błaszczak poinformował, że pierwsza edycja programu „Trenuj z wojskiem” spotkała się z dużym zainteresowaniem, a chętnych było więcej niż miejsc. Dodał, że liczba miejsc została zwiększona o 100 procent.

Jesteśmy przygotowani na to, aby w takich treningach wzięło udział ponad osiem tysięcy chętnych w 31 garnizonach w całej Polsce.

Szef MON przekazał, że zajęcia trwają osiem godzin i będą zorganizowane w soboty, począwszy od połowy stycznia aż do końca lutego. Szkolenia będą bezpłatne. Podczas zajęć wojskowi instruktorzy nauczą m.in., jak posługiwać się bronią, pokażą jak zakładać maskę, czy przekażą podstawy przetrwania i udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Naszym celem jest przeszkolenie jak największej liczby osób z podstawowych umiejętności.

Jak poinformował Błaszczak, w szkoleniach będą mogli wziąć udział także uczniowie, zaproszone są wszystkie osoby w wieku od 16 do 65 lat. W przypadku osób nieletnich konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Zgłaszać można się poprzez media społecznościowe i stronę internetową Ministerstwa Obrony Narodowej, ale także poprzez strony poszczególnych jednostek wojskowych.

Zapraszamy do tego, żeby wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego przejść podstawowe ćwiczenia. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy zachęcić tych wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali, co chcą robić w przyszłości, żeby poprzez tego rodzaju ćwiczenia, jednodniowe ćwiczenia, do służby w Wojsku Polskim

– mówił szef MON.

Autor: G. Bruszewski, M. Małecki (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

W Morągu odbyła się akcja „Trenuj z wojskiem”. Ćwiczenia obserwował szef MON

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierz, Mariusz Błąszczak, MON
Wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Pieniężnie

W Pieniężnie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci z placówki opiekuńczo - wychowawczej. Akcję zorganizowali żołnierze WOT. Jarmark będzie okazją do...

Zamknij
RadioOlsztynTV