Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świąteczna Zbiórka Książek. „To mały prezent, który ma dać wsparcie pacjentom”

W Olsztynie trwa Świąteczna Zbiórka Książek. Trafią one do pacjentów onkologicznych szpitala MSWiA, którzy będą tam w okresie świąt Bożego Narodzenia, i podopiecznych olsztyńskiego Domu Pomocy Społecznej Kombatant.

Zbiórkę prowadzą biblioteka w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Fundacja „Pomoc w komunikowaniu się” oraz Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przy ul. Wrocławskiej 2.

– To prosta akcja, bo dzielimy się tym, co już mamy – tłumaczy Mira Linga-Cielecka – kierownik filii.

Prawda jest taka, że jak pacjent się kładzie na łóżku o godzinie 19, to jest sam wśród obcych. Książka to mały prezent od nieznajomego, który chce się czymś podzielić i dać wsparcie. To nie musi być nowość. Często padają takie pytania, czy trzeba coś kupić nowego, z 2022 roku. Nie, to ma być coś, czym chcemy się podzielić.

00:00 / 00:00

Organizatorzy czekają na książki w dobrym stanie. Można je przekazać również bibliotece w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie. Zbiórka potrwa do 10 grudnia.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad pół tysiąca pozycji. Wszystkie zostały przekazane czytelnikom.

Autor: M. Sadowska-Bartoszewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Boże Narodzenie, onkologia, szpital MSWiA, pacjenci, świąteczna zbiórka książek, pacjenci onkologiczni
Masz więcej niż 40 lat? Zgłoś się przez Internet i bezpłatnie przebadaj

Każdy Polak powyżej 40. roku życia może się bezpłatnie przebadać. To program "Profilaktyka 40 plus", czyli jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Niestety na Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV