Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Masz więcej niż 40 lat? Zgłoś się przez Internet i bezpłatnie przebadaj

Każdy Polak powyżej 40. roku życia może się bezpłatnie przebadać. To program „Profilaktyka 40 plus”, czyli jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Niestety na Warmii i Mazurach jest małe zainteresowanie tym programem.

Na prawie 900 tysięcy uprawnionych, by skorzystać z bezpłatnych badań, do tej pory w regionie badania zrobiło zaledwie 31, 5 tysiąca osób. – Zawiniła pandemia, ale teraz informujemy pacjentów, że mogą się przebadać – wyjaśnia Aleksandra Bakun, lekarka rodzinna.

Dużo było teleporad. Pacjenci niechętnie zgłaszali się do poradni i do punktów pobrań krwi, czyli laboratoriów. Bali się, bo tam zarażali się wirusem. Codziennie proponujemy przynajmniej kilku pacjentom. 2-3 przychodzi z już wykonanymi wynikami badań.

00:00 / 00:00

– Zgłosić się na bezpłatne badania można za pośrednictwem ankiety w internetowym koncie pacjenta – mówi Agnieszka Budziszewska z NFZ w Olsztynie.

Na Warmii i Mazurach badania w ramach programu realizowanego są w ponad 20 placówkach. Aby otrzymać skierowanie na badania, należy wypełnić ankietę, która znajduje się na internetowym koncie pacjenta.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że każdy, kto nie czuje się na siłach zgłosić się na badania w programie „Profilaktyka 40 plus” przez Internet, może skorzystać z pomocy personelu w ośrodku zdrowia.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, lekarz, pacjenci, bezpłatne badania, Profilaktyka 40 PLUS
Bliższe Spotkania – 01.12.2022

Wzrost zakażeń wirusem HIV oraz wirtualne strzelnice - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Kiedyś śmiertelna, dziś przewlekła...

Zamknij
RadioOlsztynTV