Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Susza w rolnictwie. Wnioski o oszacowanie strat można składać za pomocą aplikacji

Wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych można składać wyłącznie za pośrednictwem publicznej aplikacji.

Do złożenia wniosku rolnik musi najpierw założyć profil zaufany – wyjaśnia Janusz Moszczyński z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Po zalogowaniu się do aplikacji profilem zaufanym, należy złożyć wniosek o oszacowanie strat w uprawach rolnych związanych z suszą

– mówi Moszczyński.

00:00 / 00:00

Rolnik logując się do aplikacji ma dostęp do danych dotyczących płatności bezpośrednich, automatycznie pobierane są też dane dotyczące liczby posiadanych zwierząt. Jeżeli na terenie gospodarowania rolnika wystąpiła susza rolnicza, aplikacja automatycznie wyliczy wysokość strat. Jeżeli straty przekroczą 30 procent średniej rocznej produkcji rolnej, system wygeneruje protokół strat, który będzie zatwierdzony przez wojewodę.

Do aplikacji można zalogować się poprzez: profil zaufany, e-dowód, stronę banku np. PKO, lub Banku Spółdzielczego (e-Tożsamość).

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, rolnicy, susza, wniosek, uprawa, uprawy
Trwają Dni Pola. Rolnicy i naukowcy działają wspólnie na rzecz rozwoju rolnictwa

Połączenie teorii z praktyką i transfer wiedzy - takie motto towarzyszy Warmińsko-Mazurskim Dniom Pola, które dziś odbywają się w powiecie nidzickim. Na poletkach demonstracyjnych i podczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV