Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Surowsza kara dla zabójcy kobiety z Elbląga

Kamil D., skazany przez Sąd Okręgowy w Elblągu za zabójstwo bezdomnej kobiety na 15 lat pozbawienia wolności, odbędzie karę dłuższą o 10 lat. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

Mężczyzna nie będzie mógł także ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie. Od wyroku Sądu Okręgowego w Elblągu odwołały się obie strony – prokurator i obrońca oskarżonego.

Sąd apelacyjny uznał, że kara 15 lat więzienia za brutalne zabójstwo jest zbyt łagodna, a żądana przez oskarżyciela kara dożywotniego pozbawienia wolności – zbyt surowa, bo sprawca sam, następnego dnia po zdarzeniu, zgłosił się na policję.

Do tragedii doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2020 roku. 64-letnia Maryla B. była przypadkową ofiarą. 27-letni sprawca był pijany i zaatakował ją bez wyraźnego motywu po sprzeczce na błahy temat. Kobieta doznała licznych obrażeń twarzy i tułowia, a przyczyną jej śmierci było uduszenie.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku jest prawomocny.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rozprawa, Sąd Apelacyjny w Gdańsku
Znamy termin rozpoczęcia procesu olsztyńskiego naukowca i jego żony

Sąd wyznaczył termin pierwszej rozprawy olsztyńskiego naukowca i jego doktorantki, późniejszej żony. Oboje są oskarżeni o wyłudzanie podatku VAT na podstawie sfałszowanych faktur. Jak powiedział sędzia...

Zamknij
RadioOlsztynTV