JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Sukcesy sportowców z regionu w żeglarstwie i kajakarstwie

Pochodzący z Mrągowa Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) wygrał w Medemblik żeglarskie regaty Pucharu Świata w windsurfingowej olimpijskiej klasie RS:X.

W klasie Laser Radial 3. miejsce zajęła w Holandii Agata Barwińska reprezentująca MOS SSW Iława.

Za kajakarzami ze Starego Kontynentu ostatni sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi, jakim były mistrzostwa Europy rozegrane na torze Malta w Poznaniu. Nasz jedyny olimpijczyk – Mateusz Kamiński z OKSW Olsztyn zajął 7. miejsce w finale konkurencji C-1 1000 m.

Jak mówi – wynik nie oddaje potencjału, jaki może zaprezentować w Tokio:

Tutaj testowaliśmy nowe rozwiązania. (…) Teraz chwila oddechu po mistrzostwach i zaczynamy od piątku obóz. Potem będziemy schodzić z obciążeń i szukać świeżości.

00:00 / 00:00

W finałach mistrzostw Europy wystąpili również inni reprezentanci OKSW Olsztyn: Julia Walczak (c-2 500 m) w parze z Magdaleną Stanny zajęła 4. miejsce, a Bartosz Grabowski (k-2 200 m), startując z Pawłem Kaczmarkiem był szósty.

Autor: M. Świniarski za PAP
Redakcja: M. Rutynowski