DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro

Studentka UWM akademicką wicemistrzynią świata

Sukces studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Akademickich Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym. W zawodach, które odbyły się w Estonii, Kaja Stabulewska zdobyła srebrny medal.

Na podium rywalizacji w swoich kategoriach wagowych stawali także inni studenci-reprezentanci Polski. Wiktoria Zapotoczna z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wywalczyła również drugie miejsce, a brąz zdobył Aleksander Koszewski z Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie). Akademickie Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym odbyły się po raz pierwszy w historii. Wystartowało w nich 275 sportowców z 20 państw. Walki odbyły się w aż 16 kategoriach wagowych.

Trójbój siłowy składa się z trzech konkurencji: przysiadu ze sztangą, wyciskania sztangi leżąc oraz martwego ciągu.

Redakcja: K. Ośko