Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki

Fot. K. Olszewski

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Na Szlaku Św. Jakuba” w Olsztynie zainaugurowali nowy rok akademicki. To będzie drugi rok jego działalności – Uniwersytet powołano w marcu minionego roku przy stowarzyszeniu Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Inauguracji towarzyszyły przemówienia i wykłady. Wszystko odbyło się w Centrum św. Jakuba przy olsztyńskiej katedrze. Na wykłady, po wakacjach wróciła m.in Maria Obolewicz.

00:00 / 00:00

I o to właśnie chodzi – dodaje warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, który widzi pole do współpracy z uniwersytetem.

00:00 / 00:00

Podczas inauguracji roku akademickiego wręczono także medale 100-lecia odzyskania niepodległości. Otrzymał je zarząd Stowarzyszenia Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Olsztynie.

O przyznanie medali do prezydenta RP wnioskował wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Jak mówił – ceni działania na rzecz polityki senioralnej.

00:00 / 00:00

Dr Marcin Kazimierczuk, wiceprezes stowarzyszenia Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podkreślał, że takie wyróżnienie mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy.

00:00 / 00:00

Medale otrzymali członkowie zarządu Stowarzyszenia Akademicki Klub Obywatelski im.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Olsztynie. Obok dr Marcina Kazimierczuka, który jest zastępcą prezesa stowarzyszenia, dostali je profesor Małgorzata Suświłło, która stoi na jego czele, a także sekretarz stowarzyszenia prof Zbigniew Anculewicz.

Zajęcia i wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Na Szlaku Św. Jakuba będą bezpłatne i w tym semestrze będą organizowane raz w miesiącu.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medale, Artur Chojecki, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Krzysztof Marek Nowacki, Dr Marcin Kazimierczuk
Kolejne umowy podpisane. Samorządy otrzymają ponad 20 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych

Ponad 20 milionów złotych zostało podzielonych między samorządy z warmińsko-mazurskiego. To pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowy tym razem zostały podpisane w Olsztynie, bo w sumie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV