Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne umowy podpisane. Samorządy otrzymają ponad 20 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych

fot. Przemysław Getka

Ponad 20 milionów złotych zostało podzielonych między samorządy z warmińsko-mazurskiego. To pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowy tym razem zostały podpisane w Olsztynie, bo w sumie beneficjentami jest dziewięć samorządów. Najwyższa kwota – ponad 4 miliony 200 tysięcy złotych została przekazana do gminy Grodziczno – mówi jej wójt Tomasz Szczepański:

Dzięki temu od podstaw zostaną tam wybudowane dwa odcinki dróg, w sumie o długości około sześciu kilometrów.

00:00 / 00:00

Dofinansowania trafiły także do gmin Biskupiec, Działdowo, Kurzętnik, Lidzbark, Pieniężno, Rybno, Płośnica, do powiatu działdowskiego i gminy miejskiej Nowe Miasto Lubawskie.

– Samorządy mają rok na zakończenie inwestycji, muszą mieć też pieniądze na wkład własny – przypomina wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Każdy z tych samorządów dostaje od 50 do 80 procent dofinansowania, resztę musi znaleźć w swoim budżecie. Gminy i powiaty chętnie korzystają z tych pieniędzy, najczęściej składając po kilka, a nawet kilkanaście projektów.

Samorządy mają rok na zakończenie inwestycji.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, pieniądze, budowa, droga, dofinansowanie, Artur Chojecki, Fundusz Dróg Samorządowych
Budowa trasy S16 jednym z głównych tematów Kongresu Drogowego. „Analizowaliśmy ponad 40 wariantów, teraz musimy wybrać”

Czy da się budować bezpieczne drogi, zachowując jednocześnie dbałość o środowisko? To jeden z głównych tematów Kongresu Drogowego, zorganizowanego w Mikołajkach. Województwo warmińsko-mazurskie to obszar, na...

Zamknij
RadioOlsztynTV