Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strajk nauczycieli i wielopartyjność Koalicji Europejskiej. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Od prawej: Marcin Kuchciński (PO), Krzysztof Narwojsz (PiS). Fot. BSC

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Marcin Kuchciński – Platforma Obywatelska
  • Krzysztof Narwojsz – Prawo i Sprawiedliwość

Strajk nauczycieli

Nauczyciele cały czas strajkują. Z sondażu opublikowanego dziś, ale przeprowadzonego przed rozpoczęciem protestu wynikało, że ma on nieco więcej zwolenników niż przeciwników. Teraz trudno ocenić, jakie są nastroje. Czy strajk zaszkodzi rządowi? ZNP nie mówi już o podwyżce w wysokości 1000 złotych, ale o podwyżce o 30 procent i to rozłożonej na etapy. Rząd proponuje podwyżki o 15 procent, ale wliczając te, które już były przy jednoczesnym zwiększeniu liczby godzin spędzanych w pracy.


Konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej

Koalicja Europejska to grupa partii skupionych wokół Platformy Obywatelskiej i wspólnie idących do eurowyborów. Pojawiły się komentarze, że Koalicja nie ma programu i że trudno jej ułożyć spójne postulaty, skoro składa się z pięciu różnych partii. Dziś pojawiła się informacja, że klub PO opuszcza senator Jan Rulewski, z kolei Marek Sawicki z PSL twierdził, że jego partia opuści koalicję, jeśli będą forsowane związki partnerskie.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strajk, Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, nauczyciele, Marcin Kuchciński, Jeden na jednego, Koalicja Obywatelska
Maleje liczba strajkujących placówek na Warmii i Mazurach. „Nauczyciele chcieli być przy uczniach”

Pracę wznowiło część przedszkoli i szkół, choć w tych drugich jest to mało widoczne ze względu na trwające egzaminy. Dziś jak podaje warmińsko-mazurskie kuratorium oświaty liczba...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV