Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starosta nidzicki apeluje o szacunek dla osoby zarażonej SARS-CoV-2. „Powstrzymajcie się przed złośliwymi komentarzami”

Starosta nidzicki Marcin Paliński zaapelował do mieszkańców o solidarność i poszanowanie spokoju, jedynej jak dotąd w powiecie, osoby zakażonej koronawirusem i jej bliskich.

Prosimy o powstrzymywanie się przed złośliwymi komentarzami.

Paliński poprosił mieszkańców powiatu o społeczną solidarność. Zaznaczył, że ma to związek z licznymi komentarzami na portalach społecznościowych.

Dzień wcześniej starostwo zamieściło komunikat, na podstawie danych służb sanitarnych, o pierwszym i jak dotąd jedynym w tym powiecie potwierdzonym przypadku zachorowania związanego z wirusem SARS-CoV-2.

Starosta nidzicki zapewnił o zachowaniu wszelkich, wymaganych środków bezpieczeństwa wobec osoby zakażonej i jej współmieszkańca.

Jest to małżeństwo, które w zeszłą niedzielę wróciło z zagranicy. Zgodnie z procedurami poddali się niezwłocznie obowiązkowej kwarantannie oraz będąc w ścisłym kontakcie telefonicznym z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i policją zastosowali się do wszystkich wytycznych. W związku z zaistniałą sytuacją zostały pobrane wymazy, dające jeden wynik pozytywny oraz jeden wynik negatywny. Osoba zakażona nie wykazuje żadnych objawów

– wyjaśnił.

Starosta poinformował również, że małżeństwo to nie miało bezpośredniego, fizycznego kontaktu z kimkolwiek z zewnątrz, nawet z pozostałymi członkami rodziny.

Produkty spożywcze, przemysłowe oraz posiłki były i są dostarczane pod drzwi, również bez kontaktu fizycznego. Zachowując standardy bezpieczeństwa, osobie dostarczającej wykonano test na obecność koronawirusa, który jest negatywny.

Starosta podkreślił, że sytuacja w jakiej znalazła się rodzina jest bardzo trudna.

Bardzo prosimy o powstrzymywanie się przed złośliwymi komentarzami oraz nieprawdziwymi informacjami, które powodują dodatkowy stres i emocje nie tylko wśród mieszkańców, ale przede wszystkim w najbliższej rodzinie osoby zakażonej.

Marcin Paliński przypomniał też, że w trosce o dobro i zdrowie wszystkich mieszkańców należy stosować się do obostrzeń i zaleceń, z zachowaniem spokoju i wzajemnego szacunku.

Na Warmii i Mazurach wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 95 osób. Jedna z nich zmarła, a 17 wyzdrowiało. Najwięcej, bo 26 potwierdzonych przypadków zakażeń odnotowano w powiecie nowomiejskim. Kolejne pod tym względem są: powiat iławski – 15 zakażonych, Elbląg – 14, Olsztyn – 12, powiat elbląski -6, braniewski i olsztyński – po 5, ostródzki – 4, olecki i piski – po 2 oraz powiaty giżycki, kętrzyński, nidzicki szczycieński – po jednym.

 

Autor: PAP/Marcin Boguszewski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica, hejt
Zamiast szyć sofy i kanapy szyją maseczki. Dzięki temu pracownicy zachowali pracę a policjanci z Nidzicy są bezpieczniejsi

Firma meblarska MP Nidzica, żeby nie zwalniać pracownic przestawiła się na szycie maseczek. Jak mówi główna menadżer fabryki Malwina Popławska mało kto myśli o zakupie nowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV