Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stare Jabłonki gospodarzem klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej

Piłka ręczna plażowa w Starych Jabłonkach. Fot. K. Dowgiałło

Prawie 300 zawodniczek i zawodników z kilkunastu krajów wystąpi w finale Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Starych Jabłonkach na Mazurach.

Podczas konferencji prasowej w Olsztynie organizatorzy zapowiedzieli, że finały EBT zostaną rozegrane od 31 maja do 3 czerwca na plaży nad jeziorem Szeląg Mały. O medale będzie rywalizowało po 12 najlepszych drużyn kobiecych i męskich z całej Europy.

Mecze mają być rozgrywane na dwóch boiskach, w tym na głównym stadionie z trybuną na 2,5 tysiąca kibiców. Wstęp na imprezę będzie wolny. Organizatorzy chcą, żeby miała ona charakter rodzinnego pikniku. Na widzów mają czekać atrakcje związane nie tylko z plażowym szczypiorniakiem, ale też m.in. z przypadającym w ten sam weekend Dniem Dziecka.

Zdaniem dyrektora turnieju Tomasza Dowgiałły, będzie to najważniejsza tegoroczna impreza w piłce ręcznej plażowej, obok lipcowych mistrzostw świata w rosyjskim Kazaniu. Jak podkreślił, jest to sport niezwykle ciekawy i widowiskowy, który – jak kiedyś siatkówka plażowa – aspiruje do bycia dyscypliną olimpijską.

W Starych Jabłonkach wystąpią cztery polskie drużyny: dwie kobiece (KS Red Hot Czili Buk i Team Poland) oraz dwie męskie (BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski). Piotrkowianie i Team Poland, w którym wystąpią reprezentantki naszego kraju przygotowujące się do Mistrzost Świata, zagrają dzięki tzw. dzikim kartom.

Rozgrywki PGNiG Summer Superligi w Starych Jabłonkach. Fot. K. Dowgiałło

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy za B.Gajlewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, sport, Stare Jabłonki
Co zrobić z zawartością lodówki po świętach i jak zadbać o zdrowie? O tym w Bliższych spotkaniach

Według Federacji Polskich Banków Żywności co roku mieszkańcy Unii Europejskiej wyrzucają około 90 mln ton żywności. Polacy marnują 9 mln ton i plasują się na 5...

Zamknij
RadioOlsztynTV