Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Środkowy Indykpolu AZS-u Olsztyn jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Seyed Mohammad Mousavi. Fot. FIVB

Siatkarz Indykpolu AZS-u Olsztyn – Seyed Mohammad Mousavi – wywalczył z reprezentacją swojego kraju awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Irańscy siatkarze wygrali turniej kwalifikacyjny strefy azjatyckiej. W finale imprezy rozgrywanej w chińskim mieście Jiangmen pokonali reprezentację gospodarzy 3:0 (25:14, 25:22, 25:14). Irańczycy po raz drugi w historii wystąpią w turnieju olimpijskim. Cztery lata temu w Rio de Janeiro odpadli w ćwierćfinale.

Seyed Mohammad Mousavi to jedenastokrotny Mistrz Iranu, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Azji, najlepszy blokujący Mistrzostw Azji 2019. Urodził się 22 sierpnia 1987 roku w Irańskim Dezful. Przygodę z siatkówką rozpoczął w 2003 roku w Loulehsazi Ahvaz. Grał m.in. dla Petrochimi Bandar Imam, Paykan Teheran, Giti Pasand Isfahan, Kalleh Mazandaran, Matin Vatamin czy Paykan Tehran.

Seyed Mousavi jest również jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Iranu. W 2014 i 2018 roku wraz z reprezentacją zdobył złoty medal na Igrzyskach Azjatyckich. W 2017 roku zdobył brązowy medal w Pucharze Wielkich Mistrzów. W swoim dorobku ma również złote medale Igrzysk Azjatyckich (2014, 2018) czy Mistrza Azji (2011, 2013, 2019). Podczas ostatnich Mistrzostw Azji, rozegranych we wrześniu, Seyed otrzymał tytuł najlepszego środkowego!

W Indykpolu AZS Olsztyn Seyed Mohammad Mousavi gra z numerem 66.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Świniarski/indykpolazs.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, olimpiada, Seyed Mohammad Mousavi
„To dla nas wyzwanie, ale sobie poradzimy”. Tomasz Jankowski komentuje plany modernizacji Hali Urania

Ciężki rok przed siatkarzami Indykpolu AZS-u Olsztyn. Nie chodzi tylko o rywalizację na parkietach PlusLigi ale modernizację  Hali Urania. Czekamy na decyzję, ale na wszystkie opcje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV