Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie władz miasta z Solarisem. „Jesteśmy spokojni o naprawy gwarancyjne”

Prezydent Olsztyna spotkał się z przedstawicielami firmy Solaris. Spotkanie dotyczyło napraw gwarancyjnych olsztyńskich tramwajów.

Miasto chciało dowiedzieć się, czy Solaris po zmianie właściciela, do której doszło w ubiegłym roku, będzie nadal realizował naprawy gwarancyjne 15 olsztyńskich tramwajów.

– Uzyskaliśmy zapewnienie, że firma przejęła zobowiązania wynikające z już zrealizowanych umów, także jesteśmy spokojni o ewentualne naprawy gwarancyjne – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

Pojawiły się też informacje, że władze Olsztyna były zaniepokojone brakiem komunikacji z firmą po zatrzymaniu przez CBA jej dwóch wysoko postawionych pracowników – to zatrzymanie ma związek z łapówkami przy dostawie taboru dla łotewskiej Rygi. Oficjalnie ratusz tych informacji nie potwierdza, podaje jedynie, że komunikacja z firmą przebiega sprawnie.

Gwarancja olsztyńskich tramwajów kończy się w przyszłym roku. Przypomnijmy, że jesienią roku ubiegłego pojawił się problem z łożyskami w osiach jezdnych, który uziemił 5 z 15 olsztyńskich tramwajów. Jak podaje MPK, 4 z nich są już sprawne, piąty czeka jeszcze na naprawę.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, spotkanie
Historia Mazurów oczami Marii Raksimowicz-Skibińskiej. Spotkanie w WBP w Olsztynie o godz. 17.00

„Oni byli tu przed nami = Sie waren hier vor uns” to tytuł książki autorstwa Marii Raksimowicz-Skibińskiej. Publikacja zaprezentowana zostanie dziś w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV