Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Historia Mazurów oczami Marii Raksimowicz-Skibińskiej. Spotkanie w WBP w Olsztynie o godz. 17.00

Biblioteka w Starym Ratuszu. Fot. zdjęcie ze strony WBP

„Oni byli tu przed nami = Sie waren hier vor uns” to tytuł książki autorstwa Marii Raksimowicz-Skibińskiej. Publikacja zaprezentowana zostanie dziś w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.

Jest to dwujęzyczna, polsko-niemiecka książka, która wydana została w 2016 roku w Kętrzynie – rodzinnym mieście autorki. Dlaczego autorka zainteresowała się losem Mazurów i postanowiła napisać książkę?

A co odnajdziemy w książce i czemu ona służy?

Książka „Oni byli tu przed nami = Sie waren hier vor uns” powstała dzięki współpracy Stowarzyszenia im. Arno Holza dla Porozumienia Polsko-Niemieckiego, Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej oraz Towarzystwa Miłośników Kętrzyna. Spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana publikacja rozpocznie się o godzinie 17.00 w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy 1 Maja w Olsztynie.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spotkanie, wbp, Oni byli tu przed nami = Sie waren hier vor uns
Tajemniczy inwestor Stomilu nie pojawił się w Olsztynie. „Spotkanie przełożono, bo jego lot z USA był opóźniony”. Co dalej?

W ratuszu miało dojść do spotkania władz Olsztyna oraz władz Stomilu z inwestorem, który miał rozwiązać wszelkie problemy piłkarskiego pierwszoligowca. Miało, ale się nie odbyło. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV