Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie autorskie z Waldemarem Kontewiczem

Fot. MBP Braniewo

Mieszkający od 30 lat w Kanadzie, braniewianin Waldemar Kontewicz, będzie gościem kolejnego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.

Poeta, prozaik, tłumacz anglojęzycznej poezji, członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, nominowany do literackiej nagrody Warmii i Mazur, jak również laureat nagrody „Wawrzyn Czytelników”.

Czego będzie dotyczyło spotkanie? Mówiła o tym Elżbieta Jakubowska, dyrektor braniewskiej biblioteki.

Spotkanie z Panem Waldemarem Kontewiczem będzie dotyczyło całej twórczości autora, począwszy od tomiku prozy poetyckiej pt. ,,Braniewnik”, jak również inne wydane przez niego tomiki, w których znajdują się różnorodne motywy poetyckie, zarówno związane z Braniewem, jak również z Kanadą.

00:00 / 00:00

Chociaż dzieciństwo i młodość spędził poza Braniewiem, to jednak często odwiedzał rodzinne miasto. U schyłku lat 80. wyemigrował do Kanady, gdzie najpierw pracował fizycznie, a później na Uniwersytecie w Toronto i w katolickiej szkole średniej.

Spotkanie z poetą odbędzie się w czwartek o godzinie 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.

Autor: T. Owczarek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Spotkanie autorskie, Waldemar Kontewicz
Spotkanie autorskie Ewy Zdrojkowskiej: 12 epizodów pokazuje ludzi

W Bibliotece Planeta 11 w Olsztynie zaprezentowano książkę „Kronikarz Warmińsko-Mazurski. Historie z dawnych lat podług miesięcy rozpisane”. Publikacja została wydana przez Radio Olsztyn, a jej autorką...

Zamknij
RadioOlsztynTV