Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Spotkanie autorskie Ewy Zdrojkowskiej: 12 epizodów pokazuje ludzi

Spotkanie autorskie Ewy Zdrojkowskiej. Fot. M. Szczygło

W Bibliotece Planeta 11 w Olsztynie zaprezentowano książkę „Kronikarz Warmińsko-Mazurski. Historie z dawnych lat podług miesięcy rozpisane”. Publikacja została wydana przez Radio Olsztyn, a jej autorką jest redaktor Ewa Zdrojkowska.

Książka powstała na podstawie audycji, która przez wiele lat emitowana była na antenie naszej stacji, o czym mówi dziennikarka.

Postanowiłam wybrać 12 epizodów pokazując ludzi: Prusów, Warmiaków, Mazurów, osiedleńców, Niemców, Polaków, katolików, ewangelików. Relacje te wpisałam w miesiące. Rozmówcom zadawałam pytanie, czy postaci, o których mówimy mogą być ważne dla nas dzisiaj.

00:00 / 00:00

Ewa Zdrojkowska jest autorką cyklu reportaży radiowych oraz audycji, w której gośćmi byli znani pisarze, historycy literatury i ludzie kultury. Spotkanie promocyjne książki „Kronikarz Warmińsko-Mazurski” poprowadziła profesor Joanna Chłosta-Zielonka.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, kultura, Ewa Zdrojkowska
Kultura i dziedzictwo Warmii w jednym miejscu. Wiemy gdzie powstanie centrum

W Gietrzwałdzie koło Olsztyna ma powstać Centrum Dziedzictwa i Historii Kultury Warmii. Właśnie rozpoczynają się prace nad projektem. Pierwszy krok to spięcie budżetu oraz przygotowanie koncepcji...

Zamknij
RadioOlsztynTV